Internet šokoval případ 44leté maminky tří dětí Martiny Voráčkové ze Staré Dobevi na Písecku. Její osud a zkostnatělost byrokratického systému, který mezi paragrafy zapomněl na člověka, zasáhl i lékaře zdravotnické záchranné služby z Milevska Vladimíra Dvořáka. Lékař, který se snaží té paní pomoci má pravdu. Kdyby měl být posudek přesně podle tabulek, nemusí to dělat komise. Stačil by stroj.

Martina Voráčková bydlí v patrovém domku se strmým schodištěm. Může dostat peníze na zdvihací plošinu se stavební úpravou, kterou dodavatelská firma odhadla na 445 tisíc korun. Peníze na úřadu práce na tyto účely dokonce jsou k dispozici. Jenže úřad práce je nesmí bez doporučujícího verdiktu posudkového lékaře sociální správy vyplatit. V minulých dnech – konkrétně 23. srpna, Martina Voráčková absolvovala další jednání, tentokrát u krajské posudkové komise v Českých Budějovicích.

Martina Voráčková nedostane nic. Komise konstatovala, že Martina Voráčková má bezpochyby bezvládné dolní končetiny. Jenže její postižení neodpovídá přesně znakům paraplegie, které vyžadují tabulky. Podle neuroložky Drahoslavy Tišlerové, která byla členkou komise, například jedním ze znaků paraplegie je atrofované svalstvo. A to Martina Voráčková nemá. Podrobnosti ZDE.

Že bez jakýchkoliv posudků strkáme peníze kdejakému přivandrovalci a léčíme cizince velmi drahou léčbou zadarmo, zatímco naši lidé jsou tu jak žebráci, to je do nebe volající. A měli bychom na to myslet u voleb.

V souvislosti s invalidy, které Drábek „uzdravil“ a Marksová a spol. to tak nechali + s nechutným pranýřováním lidí, kteří 30 let pracovali, o práci přišli a teď je honíme na nucené práce a neštítíme se jim nadávat do netáhel, mě vždycky napadne, že bychom měli pečlivě srovnávat. Tedy dělat to, co by měli činit novináři.

Na živobytí takového chudáka tu politici a jejich poskoci vypočítali, že stačí v průměru 3000 na měsíc. Na všechno!

Tak si to porovnáme třeba s tím kolik nás stojí taková Jourová. Jen ona sama. Její příjem i s budoucím odchodným (ale bez důchodu) je krásných 808 tisíc na měsíc. To jsou takové peníze, že by za to mohlo svůj příspěvek na živobytí dostat 270 invalidů nebo nemocných lidí bez práce.

To ale nepranýřujeme, ani neposuzujeme v komisích. Že ne?!

Plat eurokomisaře: základ 562 tisíc. 16 tisíc na reprezentaci a 84 tisíc na bydlení. Tj. celkem 662 tisíc. Plus k tomu dva roky 65 % platu po skončení mandátu jen tak, aby nestrádali. Když vypočítáte průměr, je to přesně 808 tisíc.

Pravda, nepočítala jsem s příplatky, to by pak bylo ještě víc.

Mimochodem, když už jsem u toho srovnávání, plat takové jedné Jourové odpovídá měsíčním příjmům třiceti našich učitelů. Tak záslužnou práci pro nás dělá.

A teď si představte, že k tomu máme v europarlamentu s takovým platem ještě dalších 21 českých poslanců, každý z nich má asistenty (Jourová taky), na každého poslance je ještě dalších 5 úředníků a překladatelů a k tomu platíme několik baráků kvůli čtyřem dnům v měsíci, kdy zasedají a pendlování mezi Štrasburkem a Bruselem.

1 komentář
  1. Ondřej 9 měsíci

    Ano, Je to zvláštní. Když drobný zemědělec, který celý život shrbený okopává kedlubny a pak mrzne na tržnici, abychom měli něco zdravého na stole, ukončí živnost kvůli nemoci nebo úrazu, bude do smrti živořit, zatímco tohle veledůležité tele, tahle Jourová, která v životě nedokázala nic jiného, než mít pantem, a to ještě otřesně hloupě si díky Agromafii ANO zajistila pro sebe doživotní „BUDE LÍP“. Nemají oni v tom Bruselu už komunismus?

Napište komentář

© 2018 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

nebo    

Zapomněli své údaje?

nebo

Create Account