• Jsem ráda, že Saša Uhlová uchopila téma otřesných mezd u nás, konečně někdo! Jenomže její reportáž ukázala více. Například to, že pracující lidé tu musí bydlet na ubytovnách, protože ta „mzda“ jim nepokryje ani

  • Ondřej odpověděl/a před 2 roky

   Co je na tom asi nejšílenější? Cituji zážitek autorky reportáže Saši Uhlové:

   Že nebudu mít na oběd, mi říkala už paní v agentuře, která mě zaměstnala: „Je tam taky jídelna, ale ta vám nebude cenově vyhovovat,“ oznámila mi, když popisovala, jak moje zaměstnání bude vypadat, a doporučila mi, ať si s sebou vezmu nějakou housku. Teď jsem litovala, že jsem ji neposlechla. Osmělila jsem se a zeptala se Elenky, proč ona může mít oběd, kdežto já ne.

   Ukázalo se, že Elenka je na rozdíl ode mě přímo zaměstnankyní Motola. Její mzda je tak o několik tisíc vyšší než ta moje a taky má obědy za 25 Kč. Zaměstnanci Motola jsou ti, kdo v prádelně pracují už delší dobu. V roce 2004 podepsal ředitel Motola Miloslav Ludvík smlouvu s pracovní agenturou Midian Coral na zajišťování pomocných prací v kuchyni, při roznášce jídla a při počítání špinavého prádla. Práce v prádelně sice ve smlouvě není, ale já a dalších asi dvanáct lidí máme smlouvu s nimi. Kdybych si oběd chtěla dát já, tak jen za hlavní chod zaplatím 72 Kč. Což je víc, než si vydělám za hodinu. Chápu, že to si dovolit prostě nemůžu.

 • Ela napsal/a nový příspěvek Voráčková vs. Jourová na stránce Komuna.cz před 2 roky

  Internet šokoval případ 44leté maminky tří dětí Martiny Voráčkové ze Staré Dobevi na Písecku. Její osud a zkostnatělost byrokratického systému, který mezi paragrafy zapomněl na člověka, zasáhl i lékaře zdra

  • Ondřej odpověděl/a před 2 roky

   Ano, Je to zvláštní. Když drobný zemědělec, který celý život shrbený okopává kedlubny a pak mrzne na tržnici, abychom měli něco zdravého na stole, ukončí živnost kvůli nemoci nebo úrazu, bude do smrti živořit, zatímco tohle veledůležité tele, tahle Jourová, která v životě nedokázala nic jiného, než mít pantem, a to ještě otřesně hloupě si díky Agromafii ANO zajistila pro sebe doživotní „BUDE LÍP“. Nemají oni v tom Bruselu už komunismus?

 • Ondřej a Profile picture of ElaEla se stali přáteli. před 2 roky, 2 měsíci

 • Kdo bere minimální mzdu nebo malý důchod a bydlí na ubytovně, ten nemá nárok vůbec na nic. Životní minimum ve skutečnosti nikoho nezajímá.

  Kdo nebere nic, protože přišel o práci třeba kvůli nemoci a nemůže nic

 • Ela Frid Nakamura se stal registrovaným členem před 2 roky, 3 měsíci