Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  MOE CELE FF a poslední změna proběhla před 2 roky, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1555
   Martin Vojta 
  Účastník

  Zdravím všechny zúčastněné. Považuji vás odvážlivce z dlouhé řady nespokojených, ale zatím neodvážných občanů. Osobně si vybírám osu prosazení zákona o vyrovnaných veřejných rozpočtech. Prosím všechny o návrhy a komentáře k problematice Zákona o vyrovnaném rozpočtu. Jako základ můžete použít zákon od Svobodných P. Macha. Záměrně se chytám pouze jednoho tématu, nepřítel je silný. vVolím mezi velkým dlouho se kumulujícím tlakem a ostrou střelou. Cílem je společně tento návrh zákona sestavit, podat vládě s ultimátním termínem na schválení. Pokud vláda tento zákon od občanské paralelní vlády nepřijme, tak určíme způsob nátlaku na vládu. Jakéhokoliv nátlaku na vládu. Díky.

  #1594
   Ondřej 
  Správce

  Martine, to asi budeš muset počkat, až nás tu bude víc. V pondělí zařídím nápravu toho neodesílání mailů ze serveru a pak můžeme začít s propagací komuny. A hlavně se nejprve musíme shodnout na znění Dohody (co nejkratším a nejjednodušším znění).

  #1598
   Tomáš Frček 
  Účastník

  Asi bude vhodné zde ten zákon od Svobodných zveřejnit. Osobně bych tento zákon formuloval takto: Státní rozpočet bude vždy vyrovnaný. Pokud né, viník bude bručet v uranovém dole, dokud rozpočet nedorovná, amen

  #15158
   MOE CELE FF 
  Účastník

  Stát by měl správně na daně celý rok nesáhnout. Tedy v roce 2020 by stát měl správně utratit jen to, co vybral na daních v roce 2019. A to, co vybere na daních v roce 2020, by měl správně začít utrácet až v roce 2021. A každý rok by mohl utratit jen tolik peněz, kolik vybral předešlý rok na daních.

  Pakliže stát stanový rozpočet na základě plánovaného příjmu daní / odhadovaného příjmu daní  v nadcházejícím roce, pak může tento odhad úmyslně nadhodnotit, aby mohl nafouknout státní rozpočet. Každý rok se odhaduje příjem daní v následujícím roce, což je špatně.

  Vyjímečné výdaje navíc by měli být přípustné pouze v případě živelného poškození infrastruktury, takže žádné zachraňování krachujících hospod na dluh. Letos vydá stát 500 miliard korun na zachraňování hospod, které až do zavedení elektronické evidence tržeb EET nikdy neplatili daně. A tyto neplatiče daní stát zachraňuje, neuvěřitelné !

  V případě Andreje Babiše si dovedu představit, že se zabaví Agrofert jako záplata za dluh, který Babiš bezdůvodně vyrobil. V případě Miroslava Kalouska by bylo možné zabavit samozřejmě veškerý majetek Miroslava Kalouska, ale k tomu by bylo možné zabavit také majetek církve, nechť si to církev vyřídí se svým kamarádem Kalouskem. Z takového Bohuslava Sobotky však asi nepůjde dostat nic.

  Pokud vláda přečerpá daňové tržby z minulého roku již před koncem roku, tak by byla zcela automaticky odvolána (nikdo by ji neodvolával, protože by tu vládu odvolal sám zákon) a byli by okamžitě na to nové volby.
  Avšak školy by byly až do konce roku zavřené, v provizoriu by se udržovalo jen to, co je třeba, aby nezavládl chaos. Tím by si lidé alespoň lépe zapamatovali, koho nesmí příště volit.

  Asi tak: Lidé by se neměli bát vtrhnout do parlamentu a udělat tam pořádek. Jenže většina lidé jsou pitomci. A Všimni si : Televize každý den valí do lidí, co si mají myslet a také koho mají volit a jaké zákony jsou ty správně demokratické. Samostatné myšlení jedince je nepřípustné. Náš stát je totalitní. A navíc jsme jen kolonie USA.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

© 2022 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli své údaje?