Zabránit uskutečnění totalitní, centralizované, absolutní, globální nadvládě nikým nevolených a neodvolatelných ekonomicko-politicko-náboženských elit se snaží mnoho iniciativ po celém světě. Po celém světě také propukají občanské nepokoje, o kterých se člověk v televizi nedozví. Anebo zkresleně. Jestliže máte dojem, že jsou to poplašné zprávy a že se ve skutečnosti nic neděje, pak jste zatím byli ušetřeni, pokud však tlaky elitářů už pociťujete na vlastní kůži, je čas připojit se k odporu. Nikdo nedokáže vzdorovat sám, kontaktujte další podobně zaměřené jednotlivce a skupiny a postupujte společně.

Především ale:

Nepracujte pro systém. Dbejte na to, aby veškerá vaše práce a výdělečná činnost posilovala energii jednotlivců a společenství. Je to samo o sobě dosti obtížné, protože lidé, kteří kontrolují finanční zdroje, nemají zájem na číkoliv ekonomické samostatnosti kromě své vlastní.

Nepodporujte systém, nekupujte výrobky a služby velkých korporací. Ovoce a zeleninu nakupujte od pěstitelů, drůbež od chovatelů, šperky a oděvy či hračky pro děti přímo od tvůrců.

Nepůjčujte si peníze od bank a už vůbec ne od lichvářů typu „Peníze ihned na zavolání“. Maximálně omezte výdaje. Nevyužívejte služeb státu, neplaťte daně a poplatky, zrušte pojištění. Když padnete, stát vám nepomůže!

Budujte vlastní ekonomickou, potravinovou, energetickou soběstačnost. Ekonomika ještě zdaleka není u dna a dopady na populaci jsou už přesto tragické, ozdravění potrvá roky.

Podporujte v odpojení od systému další lidi, šiřte informace o Komuně a zapojte se do iniciativy usilující o změnu podle vlastních možností a schopností.

3 komentáře
 1. Ondřeji, mluvíš mi z duše… Už víc než rok s manželem jdeme touto cestou, je to pomalé, těžké a navíc, jsme v tom sami. Pro okolí jsme blázni, pošuci, jsme „jiní“… co s tím??? Jak se tobě daří ovlivňovat své okolí, aby pochopilo, že ve stádu ovcí vede cesta do záhuby?

  • Autor
   Ondřej 9 roky

   Jak se mně daří ovlivňovat okolí? Nijak. Prostě se mi to nedaří. Kolem mně se všichni topí v problémech, ale všichni se tváří, jako že je to normální stav. Je normální nedostat za realizované zakázky zaplaceno včas, je normální nemít na výplaty pro zaměstnance, je normální brát si překlenovací úvěry, je normální nestíhat splácet, je normální nechat si zabavit majetek. Je normální nechat bandu šmejdů rozhodovat o budoucnosti země a tvořit zákony, kterými nás – jednoho po druhém – likvidují.

 2. zuzi.art 9 roky

  Souhlasím s Martinou, i mně Ondřej mluví z duše.
  Strašně ráda čtu příběhy o tom, jak se lidem daří jít vlastní cestou, prosím, přidáte někdo ten svůj?
  Já jsem dnes zaznamenala další pokus o uzavření v kleci – drahé polovičce přišla složenka od sociálky, resp. upomínka. Docela výživná. Připadá mi, že tyto dvě instituce, zdrávka a sociálka, už svými nehoráznými požadavky překročily veškeré meze slušnosti. Nebo možná lidskosti?

Napište komentář

© 2022 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli své údaje?