Michal Hájek (1973) je autorem zajímavého projektu (platformy, blogu) Česko 2050. Provozuje ho na své vlastní náklady, energii a čas, bez jakéhokoli skrytého financování či skrytých mocenských nebo politických cílů jako otevřenou platformu pro všechny lidi podobného smýšlení a cítění, jimž není lhostejná budoucnost naší země a našich dětí a vnuků. A takhle tam píše…

Rozkrádání veřejných rozpočtů, to je oč tu běží – zastupitelská demokracie se stala diktaturou přerozdělování

Kam se hrabe hazard, drogy, zbraně nebo dětská pornografie – vykrádání veřejných rozpočtů, to je kšeft. Otočíte prstenem jako Arabela a ze soukromých peněz lidí se stanou peníze veřejné, které se dají beztrestně rozkrást přerozdělováním. Je ale několikanásobné zdanění (daně z příjmů, DPH, spotřební daně, majetkové daně, povinné odvody) něco jiného než zločinné spolčení a organizovaný zločin, který se jen – drze – povýšil na stát?

Zastupitelská demokracie je jen obchodní model, kdy politika poskytuje krytí organizovanému zločinu přerozdělování veřejných rozpočtů bez kontroly občany. Když otevřeme oči a podíváme se kolem sebe, uvidíme to. Kdo platí dotace a granty soukromým firmám, kdo jim zadává státní zakázky, uděluje daňové prázdniny a investiční pobídky, jak se to vše eufemisticky nazývá? Stát? Čí jsou to peníze, když se něco zaplatí z “veřejného rozpočtu?” To jsou Vaše peníze, jen už nad nimi nemáte žádnou moc ani kontrolu – tu kontrolu získali tzv. „volení zástupci.“ Tak se na ně podívejte: věříte jim, že to s Vámi myslí dobře a hlavně: zastupují Váš hlas, nebo něčí (svojí i cizí) kapsu?

Zastupitelská demokracie má zastupovat vůli lidu, ale zastupuje zájmy na stát přilepených podnikatelů a jejich byznysů proti nám, lidem. Vychytralí zločinci, co prorostli do státu jako rakovina do vnitřních orgánů, ale zapomněli na jedno: každý člověk má právo nebýt okrádán státem a nemá na něm být pácháno jakékoli morální, ekonomické či jiné násilí v rámci státu, jinak má právo se bránit. Jak?

Pro začátek třeba začít společně vystupovat z předem připravených pastí daňových a pojistných systémů. A tvořit své vlastní, decentralizované a průhledné systémy – sociální, zdravotní, školské. Ano – nahraďme anonymní a zkorumpované struktury státu přirozenými vazbami – přáteli, rodinou, lidmi se stejnými zájmy, se stejnými názory. Pokud se totiž zřekneme “péče” státu, třeba jen částečně (například tím, že se – jako já – zřeknete státem organizovaného důchodového zajištění), nebude mít právo od nás peníze vybírat. Bude-li to dál dělat, sám odhalí svou zločinnost a svůj jediný skutečný záměr a smysl – “znárodňovat” naše peníze. A v takovém zřízení, pokud je usvědčeno ze zločinnosti, nemusíte žít.

Protože nařizuje-li vrchnost co neprávem, či žije-li v hříchu… vzpomínáte?

0 komentářů

Napište komentář

© 2022 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli své údaje?