Jste jako my? Patříte k dolním deseti milionům a ti nahoře vás trvale přehlížejí? Připadá vám, že náš stát není tak příjemným místem k žití, jakým by mohl být? Bojujete každodenní malé či velké boje se systémem a je to čím dál horší? Změňte to! Stačí pár kliknutí a na ty trable už nebudete sami.

Komuna.cz je plnohodnotná sociální síť, kde můžete – stejně jako na Facebooku – veškerou aktivitu sledovat na zdi: Profily členů, skupiny, diskusní fóra, dokonce i deník, kam můžete formou blogu přispívat svými články. V brzké době spustíme ještě tržiště, abyste mohli prodat či koupit cokoliv užitečného. O tom ale až jindy.

Podstatný je účel. Takže si řekněme narovinu, co nás k založení Komuny vedlo. Bylo to zoufalé zjištění, že na takzvané představitele státní správy a samosprávy, takzvanou „volenou elitu“ (prostě nadlidi) už nic neplatí. Nezabírají stížnosti, protesty, otevřené dopisy, petice, ani demonstrace. Naprosto k ničemu jsou články v novinách a reportáže v televizi. Kradli, kradou a budou krást a naši zemi zadlužovat tak dlouho, dokud jednou nepřijdeme úplně o všechno. Nejen o vlastní majetky a zbytky hrdosti, ale především o vlastní svrchované území. Kdo nezažil, neuvěří, ale likvidační exekuce na majetky občanů jsou toho dokladem: státní bankrot se neodvratně blíží. S tím stovky ani tisíce občanských aktivistů nic nezmohou. Pokud se nespojí a nebudou postupovat jednotně a se vší rozhodností. Zbavme mocné moci!

Nepotřebujeme politické strany! Politiky nezajímáme, ignorujme tedy i my je. Hledejme moudré a schopné mezi námi a ty delegujme do vlastní samosprávy. Rozhodujme o svých věcech sami.

Rodí se paralelní systém. K vytvoření paralelních úřadů, parlamentu a vlády prostřednictvím paralelních voleb nás opravňuje množství milionů oklamaných a okradených občanů. Paralelní soudy k odsouzení zlodějů, lhářů a tunelářů však, doufáme, nebudou potřeba.

Nemáme morální ani zákonnou povinnost snášet politickou šikanu a ekonomický teror. Ty zákony, které směřují proti našim právům a svobodám, odmítněme. Přijměme vlastní zákony podle bodů deklarovaných v Dohodě se spoluobčany (viz odkaz).

Do startu Komuny jsme vložili veškerou naši dovednost a znalosti a budeme ji rozvíjet dál. Záleží ale především na vás, našich spoluobčanech, na přátelích a sousedech, jak rychle a jak moc. Přispěje-li však každý jeden z nás byť i jen trochou svého času, budeme den ode dne silnější.

Nechceme-li se dočkat vzniku ozbrojených gard a krve v ulicích, snažme se toho docílit co nejdříve.

Prosíme provozovatele všech protivládních webů a nezávislých tištěných i elektronických médií, šiřte povědomí o Komuně a přidejte se k nám jako partneři a Komuna se vám odvděčí. Prosíme také zakladatele stránek na Facebooku a správce tamních skupin, dejte Komuně prostor a spojte síly s námi se všemi. Potřebujeme vás!

Čtenáře prosíme, přidejte se k nám a sdílejte tuto výzvu jak jen to půjde. Na Facebooku i dalších sítích. Množte ji a tiskněte, rozdávejte lidem na vsích a ve městech ji lepte na výlepové plochy.

Děkujeme.

Za členy Komuny 28. ledna 2014

Ondřej Hrčiak

6 komentářů
 1. Nějak nás nepřibývá, ale to je pro naši společnost typické, nadávat doma,v práci, v hospodě…Už jsem se zapojila do několika hnutí a vždy to dopadlo stejně, vyšumělo to pro nezájem. Český človíček bojovat nebude, má se stále moc dobře a většina se bojí,za něco bojovat. Leda tak se sousedem o jablka,která spadla přes plot…

  • zuzi.art 9 roky

   Evi, já bych to úplně jenom na to nadávání v hospodě neviděla; lidi spíš už nemají chuť zapojovat se do dalších a dalších projektů, které – jak píšeš- vyšumí.
   Nejsem organizační typ, ani nevím, jak se budí z letargie. Snad to co nejdřív někdo dokáže, jinak jsme v pěkné bryndě…

 2. Na pesimismus je času dost, mnozí z nás, kteří vstupují do Komuny si již prošli minimálně 3 roky disentu, boje za vlastní prosperující republiku. Nyní vytváříme systém….

 3. Každá cesta začíná prvním krokem. Tak praví jedno Čínské přísloví.
  To že jsou lidé apatičtí již ke všemu novému je všeobecně známo.
  Je třeba jim dát šanci a možnost pokusit se prosadit. Každý něco umí a něco zná.
  Je to jen o tom, přesvědčit je že jsou důležití.

 4. No fandím vám , ale jedinec nic nezmůže , doufám , že se spoluobčané včas probudí a dokážou , proč máme ve znaku lva a zač naši předkové bojovali . S předlistopadovou totalitou jsme zatočili a tu novodobou totalitu respektují , tomu nerozumím . Já toho už zažil dost , budu bojovat do posledních sil . Dejte vědět kdy a kde .

Napište komentář

© 2022 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Zapomněli své údaje?