Česká republika je už prakticky neobyvatelná a lidem nenabízí nic, než bídu s nouzí. Pro zkorumpované politiky a jejich přátele z byznysu je Česko naopak zemí zaslíbenou. Stejně jako například Kajmanské ostrovy.

Budeme se ještě divit, kolik akcií na doručitele a kolik offshore firem v daňových rájích politickým špičkám patří. Když se schováte za pár offshore firem, můžete krást, tunelovat, manipulovat se státními nebo obecními majetky. Nebo můžete jako lichvář půjčovat na nekřesťanský úrok a jako dceřinná inkasní agentura můžete souběžně vymáhat dluhy. Neodvádíte daně a všechno co děláte, je legální. Na všechno máte připravenou půdu v zákonech.

Zdeformovaný trh práce i vládní reformy dopadají právě na osoby samostatně výdělečně činné, a zatímco Seznam.cz a dalších nejméně dvanáct tisíc bohatých českých firem odešlo do daňových rájů, oni si mají o to víc utáhnout opasky. Pokud my sami nepřijmeme opatření, která by vedla k urychlené nápravě absurdní situace, kdy bohaté firmy odcházejí do daňových rájů a vláda svými opatřeními šlape na krk těm, kteří zůstávají, téma výběru daní, kterého teď mají naši nadlidé ve vládě a v parlamentu zase plné huby, zůstane jen prázdným tématem. Budou si mlít stále to své dokola, v podstatě jen pro média, aby bylo o čem psát.

Podle odhadů České kapitálové informační agentury přichází stát na daních o desítky miliard korun ročně jen díky tomu, že nechává české firmy odejít do daňových rájů. Počty bohatých podnikatelů, kteří se rozhodli přestěhovat sídlo svých firem jinam a neplatit v Česku daně vytrvale rostou. Vloni to bylo dvanáct tisíc společností – a to číslo není konečné a už vůbec ne kompletní. Čekia totiž sleduje pouze veřejně dostupné informace a pokud českou firmu zamaskujete řetězem společností sídlících v několika různých zemích, ve statistikách se neobjeví. Nedohledatelné jsou především firmy založené fyzickými osobami cíleně pro daňové úniky, a těch jsou podle hrubých odhadů desetitisíce. Že většina z nich patří politikům, je snad nad slunce jasnější.

Tyto firmy nejenže neplatí daně, ale ještě za nimi ročně odtečou stovky miliard z menších či větších tunelů veřejných financí, protože to je často pravý důvod existence anonymních akcií i takzvaných offshore firem. Vesměs nemajetní, zato dostatečně bezbranní drobní živnostníci a autoři na volné noze státní rozpočet rozhodně nespasí. Zbývá nám skutečně jen emigrace, nebo řekněme kybernetická emigrace. Přestěhovat se papírově na Kajmanské ostrovy umíme taky.

Privatizace státu a cílená likvidace středních vrstev se pomalu obrací v regulérní válku gaunerských špiček proti zbytku populace a v boji o přežití už občan nemá jinou povinnost, než zajistit holé živobytí sobě a svým dětem.

Žádám zrušení anonymních listinných akcií na doručitele a bezodkladné přijetí takových zákonů, které zajistí rychlý návrat společností podnikajících na území České republiky z daňových rájů! Každý bez výjimky ať platí daně ve své zemi bez ohledu na právní formu jeho podnikání.

Chcete totéž? Přidejte se ke Komuně. Pomozte sobě a svým dětem z toho hnoje, do kterého nás vehnali.

Stačí kliknout vpravo nahoře na „Registrace“.

0 komentářů

Napište komentář

© 2019 Komuna.cz | Běží s podporou IdeaServis

nebo

Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

nebo    

Zapomněli své údaje?

nebo

Create Account